Kontakta oss

Vi hjälper dig! På plats, via mejl eller telefon för att underlätta när du besöker, möts eller hyr hos oss. Välkommen!

Besöksadress

Kopparbergsvägen 10, 722 13 Västerås

expectrum

För mötesförfrågningar och medlemskap

021-39 60 60
expectrum@vasteras.se

expectrum learning

Skolsamverkan, kurser och event

021-39 60 61
expectrumlearning@vasteras.se       

Medarbetare

Porträtt: Anna Ericsson. Fotograf: Pia Nordlander

Anna Ericson

Teknikpedagog

021-39 60 61

anna.ericson@vasteras.se

Porträtt: Sofia Favaro. Fotograf: Pia Nordlander

Sofia Favaro

Marknadskommunikatör

021-39 02 81 | 079-066 42 00

sofia.favaro@vasteras.se

Porträtt: Matilda Hildingsson. Fotograf: Hampus Johansson Törnsten

Matilda Hildingsson

Marknadskommunikatör

Föräldraledig

Porträtt: Lisa Kilestad. Fotograf: Pia Nordlander

Lisa Kilestad

Platschef

021-39 60 62 | 072-147 12 35

lisa.kilestad@vasteras.se

Porträtt: Madelene Nikoloska. Fotograf: Pia Nordlander

Madelene Nikoloska

Koordinator

Tjänstledig

Porträtt: Andreas Nordström. Fotograf: Matilda Hildingsson

Andreas Nordström

Teknikguide

021-39 60 61

andreas.nordstrom@vasteras.se

Porträtt: Erika Olsson. Fotograf: Matilda Hildingsson

Erika Olsson

Projektledare

021-39 08 25

erika.olsson@vasteras.se

Porträtt: Emelie Sadenfors. Fotograf: Matilda Hildingsson

Emelie Sadenfors

Teamledare

021-39 01 06 | 076-696 66 94

emelie.sadenfors@vasteras.se

Porträtt: Inger Sjölund Bengtsson. Fotograf: Pia Nordlander

Inger Sjölund-Bengtsson

Teknikpedagog

021-39 60 63 | 072-141 76 26

inger.s.bengtsson@vasteras.se

Porträtt: Sebastian Soltani. Fotograf: Sofia Favaro

Sebastian Soltani

Teknikguide

021-39 60 61

sebastian.soltani@vasteras.se

Porträtt: Anders Trygg. Fotograf: Pia Nordlander

Anders Trygg

Facility Manager

021-39 21 21 | 076-495 03 61

anders.trygg@vasteras.se

Porträtt: Erica Visti. Fotograf: Pia Nordlander

Erica Visti

Teknikguide

021-39 60 61

erica.visti@vasteras.se