Kontakta oss

Vi hjälper dig! På plats, via mejl eller telefon för att underlätta när du besöker, möts eller hyr hos oss. Välkommen!

Besöksadress

Kopparbergsvägen 10, 722 13 Västerås

expectrum

För mötesförfrågningar och medlemskap

021-39 60 60
expectrum@vasteras.se

expectrum learning

Skolsamverkan, kurser och event

021-39 60 61
expectrumlearning@vasteras.se       

Medarbetare

Anna Eriksson - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Anna Ericson

Teknikpedagog | expectrum

021-39 60 68 | 072-144 05 28

anna.ericson@vasteras.se

Porträtt Sofia Favaro. Fotograf: Pia Nordlander

Sofia Favaro

Marknadskommunikatör | expectrum

021-39 02 81 | 079-066 42 00

sofia.favaro@vasteras.se

Jenny Guilliams - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Jenny Guilliams

Projektassistent | expectrum & Visit Västerås

021-39 00 02 | 072-143 67 82

jenny.guilliams@vasteras.se

Matilda Hildingsson. Fotograf: Hampus Törnsten

Matilda Hildingsson

Marknadskommunikatör | expectrum

Föräldraledig

Lisa Kilestad - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Lisa Kilestad

Platschef | expectrum

021-39 60 62 | 072-147 12 35

lisa.kilestad@vasteras.se

Madelene Nikoloska - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Madelene Nikoloska

Koordinator | expectrum

Tjänstledig

Anders Nordström - Expectrum. Fotograf: Matilda Hildingsson

Andreas Nordström

Teknikguide | expectrum

021-39 60 61

andreas.nordstrom@vasteras.se

Erika Olsson. Fotograf: Matilda Hildingsson

Erika Olsson

Koordinator | expectrum

021-39 60 61

erika.olsson@vasteras.se

Emelie Sadenfors - expectrum. Fotograf: Matilda Hildingsson

Emelie Sadenfors

Teamledare | expectrum

021-39 01 06 | 076-696 66 94

emelie.sadenfors@vasteras.se

Inger Sjölund-Bengtsson - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Inger Sjölund-Bengtsson

Teknikpedagog | expectrum

021-39 60 63 | 072-141 76 26

inger.s.bengtsson@vasteras.se

Anders Trygg - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Anders Trygg

Facility Manager | expectrum

021-39 21 21 | 076-495 03 61

anders.trygg@vasteras.se

Erica Visti - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Erica Visti

Teknikguide | expectrum

021-39 69 04 | 079-066 42 02

erica.visti@vasteras.se

Maria Wiklund - expectrum. Fotograf: Pia Nordlander

Maria Wiklund

Teknikguide | expectrum

021-39 60 61

maria.wiklund@vasteras.se